Halil Türkmen

Halil TÜRKMEN, 01.01.1954 yılında Gaziantep-Nizip İlçesinde doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini burada tamamladı. 1976 yılında İstanbul – Ortaköy  Eğitim Enstitüsünden mezun oldu. Kahramanmaraş, Gaziantep, Bingöl ve Şanlıurfa İllerinde öğretmenlik ve yöneticilik görevleri yaptı.

1990-1991 Eğitim-öğretim yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Ana Bilim Dalında Lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldu. Aynı yıl Gaziantep Bayraktar Lisesinde Okul Psikologu – Rehber Öğretmen olarak göreve başladı.

Eğitim-öğretim, Rehberlik ve Psikoloji, Psikolojik Danışma alanında  bilimsel araştırmalar yaptı. Panel, seminer ve konferanslar verdi. Yerel Radyo ve Televizyon kanallarında açık oturum ve canlı bağlantılı programlara katıldı. Milli Eğitim Müdürlüğünün çeşitli kurul ve komisyonlarında aktif görevler alarak; Gaziatep il ve Adana Bölge toplantılarına Eğitim Şurası üyesi olarak katıldı ve projelerini ve görüşlerini sundu.

Yerel Gazete, Dergi ve Öğretmen Dergisinde bilimsel makaleleri yayımlanan,  Yerel Radyo ve TV Kanallarında Psikologunuz Diyor ki, 14.00 Çayı Psikolojik Konularda canlı bağlantılı yayınlarla halkına inip bu alanda  ve ÖSS Tercihlerinde yıllarca menfaat beklemeden ücretsiz hizmet sunmuştur.